Home / Gospodarka / Infrastruktura / Turcja: TAV Airports zainteresowane terminalem na lotnisku w Nowym Jorku

Turcja: TAV Airports zainteresowane terminalem na lotnisku w Nowym Jorku

LaGuardia - turkishny.com

Największy turecki deweloper i operator lotnisk złoży wniosek wspólnie z Aéroports de Paris (ADP), które posiada 38% akcji w TAV, do prekwalifikacji praw operacyjnych lotniska LaGuardia, ogłosił w środę dyrektor generalny TAV Sani Şener.

Istniejący terminal centralny na lotnisku LaGuardia, które służy wyłącznie lotom krajowym, otwarto w 1964 r. Został on zaprojektowany do obsługi 8 mln pasażerów rocznie. Jednak szybko stał się zbyt mały w stosunku do natężenia ruchu lotniczego. W 2011 r. gościł 24,1 mln pasażerów.

Zarządcą lotniska obecnie jest Port Authority of New York and New Jersey (PANYNJ). W październiku ubiegłego roku wydał on wniosek o kwalifikacji do budowy i eksploatacji planowanego nowego terminalu centralnego. Projekt warty 3,6 mld USD ma być największym partnerstwem publiczno-prywatnym w historii PANYNJ.

Źródło: cnbce.com, turkishny.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE