Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Tofaş najbardziej dochodowym partnerem Fiata w Europie

Turcja: Tofaş najbardziej dochodowym partnerem Fiata w Europie

Tofaş, partner Fiata w Turcji, został uznany za jedynego rentownego partnera włoskiego giganta motoryzacyjnego w Europie. Osiągnął on obrót równy 3,4 mld TRY i odnotował 5,2 % wzrost zysków w pierwszym półroczu 2012 r., powiedział szef firmy Kamil Başaran na spotkaniu redaktorów branży motoryzacyjnej. W tym okresie sprzedano w Turcji 46 tys. 812 samochodów marki Fiat.

Rola Turcji w polityce sprzedażowej Fiata wciąż rośnie. Turcja jest drugim po Włoszech i trzecim na świecie największym rynkiem zbytu samochodów tej marki i pomaga niwelować skutki europejskiego kryzysu.

Tofaş zaczął pracować na projektami 4 nowych modeli pojazdów. W planach ma także przygotowanie dla tureckiego rządu projektu krajowej oferty samochodu.

Źródło: imedya.comaksam.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE