Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Turkcell zwiększa nakłady inwestycyjne

Turcja: Turkcell zwiększa nakłady inwestycyjne

Turecki gigant telekomunikacyjny Turkcell zamierza zainwestować 1,7 mln TYL w rozwój nowoczesnych technologii oraz zwiększyć nakłady na inwestycje infrastrukturalne. Ma to przyczynić się do wzrostu sprzedaży w 2012 r. o około 7,8%, oświadczył dyrektor generalny Turkcell Süreyya Ciliv.
Na przestrzeni 2011 r. turecki operator powiększył zyski z mobilnego internetu oraz składek od swoich spółek zależnych, osiągając 4-procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego i uzyskał łączny dochód 9 370 mln TYL. Najwyższy przychód odnotowano w IV kwartale 2011 r.
Obecnie firma aktywnie działa w 9. krajach i zwiększyła liczbę abonentów do 65 mln. W samej Turcji liczba abonentów wzrosła o 1,1 mln, osiągając liczbę 34,5 mln użytkowników sieci.
W latach 2009-11 r. Turkcell podwyższył ruch mobilnego internetu 13-krotnie, co korzystnie wpłynęło na 177-proc. wzrost dochodów, przynosząc 724 mln TYL zysku.
W chwili obecnej Turkcell zatrudnia 12 tys. pracowników i w tym roku planuje zapewnić dodatkowe miejsca pracy kolejnym 2 tys. osób.

Tekst i zdjęcie: hurriyet.com.tr, tłum i red. Katarzyna Glinko

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE