Home / Gospodarka / Turcja: Turkish Airlines najlepszą linią lotniczą w Europie
THY-haber.star.com.tr

Turcja: Turkish Airlines najlepszą linią lotniczą w Europie

Po raz piąty z rzędu narodowe tureckie linie lotnicze Turkish Airlines (THY) zostały uznane najlepszymi w Europie. Rankingu dokonała firma konsultingowa Skytrax, prowadząca badania pasażerskich linii lotniczych . Swoje podsumowanie przedstawiła w oświadczeniu z dn. 16 czerwca br.

Nagroda została przyznana w oparciu o ankiety przeprowadzone na 13 mln pasażerów linii lotniczych z całego świata, którzy podróżowali w okresie od maja 2014 r. do stycznia 2015 r. Pod uwagę wzięto wiele różnych wskaźników, m.in. odprawy, przyloty, transfery, bezpieczeństwo oraz migrację.

thy_avrupanin_en_iyi_havayolu_odulunu_aldi-ekonomi.haber7.com

Przewoźnik otrzymał również 2 prestiżowe wyróżnienia: “World’s Best Business Class Airline Lounge” oraz “World’s Best Business Class Lounge Dining.” Ponownie jak w roku ubiegłym Turkish Airlines zostało uznane za catering. Uczestnicy badania docenili współpracę linii lotniczych z turecką firmą DO&CO.

Turkish Airlines będące członkiem Star Alliance to 4-gwiazdkowa linia lotnicza z flotą 279 samolotów pasażerskich i towarowych, podróżująca do 274 miejsc na całym świecie, z czego 226 to loty krajowe, a 48 stanowią połączenia międzynarodowe.

Źródło: haber.star.com.tr, ekonomi.haber7.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE