Home / Gospodarka / Infrastruktura / Turcja: Turkish Airlines najlepsze w Europie

Turcja: Turkish Airlines najlepsze w Europie

Turkish Airlines odniosły spektakularny sukces zdobywając już drugi rok z rzędu odznaczenie dla najlepszych linii lotniczych, przyznawane przez firmę Skytrax. Tureckie Linie Lotnicze zdobyły również nagrodę dla najlepszej linii lotniczej w Europie Południowej oraz najlepszego miejsca w samolocie w Premium Economy Class.

Skytrax przeprowadziła badania pasażerskich linii lotniczych i oceniła szereg elementów związanych z transportem lotniczym. Ankietowanych było ponad 18 mln pasażerów podróżujących w 100 krajach na całym świecie. Wyniki ogłoszono 12 lipca br.

Turkish Airlines są jednymi z najszybciej rozwijających się linii lotniczych. Założone w 1933 r. z flotą liczącą 5 samolotów, obecnie są 4-gwiazdkową linią lotniczą. Flota liczy 183 samoloty pasażerskie oraz cargo. Oferują przeloty do 195 miast na świecie.

Źródło: posta.com.tr, turizmdebusabah.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE