Home / Gospodarka / Infrastruktura / Turcja: Udogodnienie pasażerom na lotnisku Stambuł-Atatürk

Turcja: Udogodnienie pasażerom na lotnisku Stambuł-Atatürk

Ze względu na zwiększony ruch pasażerski na lotnisku Stambuł-Atatürk, TAV Airport Holding postanowiło ułatwić oczekiwanie na podróżnych ich rodzinom i znajomym. W terminalu przylotów międzynarodowych umieszczono monitory, na których wyświetlana jest informacja o oczekujących na pasażerów osobach, dzięki czemu pasażerowie nie muszą sami ich szukać.

Monitory umieszczone w terminalu przylotów kierują pasażerów do jednego z dwóch miejsc spotkań. Osoby, które wyszły na spotkanie podróżnym, podają do informacji jego imię i nazwisko. Jest ono wyświetlane na monitorze przez 40 minut. Nowoczesne rozwiązanie ma również wpłynąć korzystnie na zmniejszenie poziomu hałasu wewnątrz terminalu.

System, który niewątpliwie jest ogromnym udogodnieniem dla podróżujących i jednym z przykładów innowacyjnego podejścia, ma uczynić podróż bardziej komfortową, zapewnić przybywających o międzynarodowym standardzie i jakości świadczonych usług oraz zwiększyć satysfakcję klienta z przyjaznej obsługi.

Źródło: ataturkhavalimani.gov.tr, gokyuzuhaberci.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE