Home / Bałkany / Turcja / Turcja: UEFA odmawia Fenerbahçe upamiętnienia ofiar zamachu

Turcja: UEFA odmawia Fenerbahçe upamiętnienia ofiar zamachu

Turecki klub piłkarski Fenerbahçe Stambuł wystąpił z prośbą do zarządu UEFA o możliwość wystąpienia w czasie najbliższego meczu Ligi Mistrzów w czarnych opaskach. Piłkarze chcieli upamiętnić ofiary poniedziałkowego zamachu w Gaziantep, w którym zginęło 9 osób, a 68 zostało rannych. Zarząd UEFA odmówił klubowi, tłumacząc, że nie ma to nic wspólnego ze sportem.

Drużyna Fenerbahçe spotkała się ze Spartakiem Moskwa we wtorek, 21 sierpnia, na moskiewskim stadionie w pierwszym meczu czwartej rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Mecz zakończył się porażką tureckiego klubu, Spartak wygrał 2:1. Strzelcem jedynej dla tureckiego klubu bramki został Dirk Kuyt. Mecz rewanżowy zaplanowano na 29 sierpnia.

Podczas wtorkowego meczu doszło do kilku incydentów – fani moskiewskiego klubu spalili na trybunach tureckie flagi i plakaty z podobizną Atatürka, co zostało odnotowane przez obserwatora z ramienia UEFA. Oficjalna decyzja UEFA w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale nieoficjalnie mówi się o możliwej dyskwalifikacji Spartaka z rozgrywek.

 

Źródło: hurriyet.com.tr, hurriyetdailynews.com,

About Karolina Pedich

KOMENTARZE