Home / Gospodarka / Polityka gospodarcza / Turcja: Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców

Turcja: Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców

Rząd turecki zwraca szczególną uwagę na wspieranie przedsiębiorców poprzez wprowadzanie ulg podatkowych, powiedział wiceprezydent Turcji Ali Babacan na ceremonii wręczenia nagród za najlepszy biznesplan dla tureckich przedsiębiorców, zorganizowanej w środę przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych oraz Turecką Unię Izb i Giełd Towarowych.

– W czasie, gdy prognozy dla światowej gospodarki są ponure, bardzo ważne jest by zachęcać naszych ludzi biznesu przez programy edukacyjne, szkolenia, staże i wsparcie finansowe inwestycji – dodał Babacan.

Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli zostać „prywatnymi inwestorami” będą mieli możliwość odpisania 75-100 proc. kosztów inwestycji od ich podatków dochodowych, kiedy otrzymają niezbędną akredytację i zainwestują kapitał w rozwinięcie nowego biznesu. 100-procentowy odpis będzie mógł być zastosowany w przypadku, gdy inwestycja będzie zawierała takie komponenty jak badania i rozwój.

Źródło: fuarhabercisi.org, hurriyetdailynews.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE