Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Ülker poluje na zagraniczne firmy

Turcja: Ülker poluje na zagraniczne firmy

Wiodący producent produktów spożywczych Ülker prowadzi negocjacje zakupowe z producentami ciastek i czekolady w Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w celu ich przejęcia, powiedział dyrektor finansowy spółki Yildiz Holding Cem Karakaş.

W 2008 r. Ülker przejął belgijską Godiva Chocolatier za 850 mln USD i był to jeden z największych i najważniejszych nabytków tureckiego producenta słodyczy.

– Poszukujemy firm, których obroty wahają się w granicach między 40-50 mln USD dla małych przedsiębiorstw a 400-500 mln USD dla dużych przedsiębiorstw rocznie. Musimy skierować się w stronę zagranicy, jako że nasza grupa eksportuje głównie na rynki światowe. Rozwijamy się szybko w szczególności na rynku bliskowschodnim i afrykańskim. Intensywnie inwestowaliśmy tam przez ostatnich 10 lat – powiedział Karakaş na spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Tureckich Przemysłowców i Biznesmenów (TÜSİAD) w dniu 8 maja 2012 r.

Ülker, który jest liderem w produkcji ciastek i czekolady na rynku arabskim, nabył w ubiegłym tygodniu sieć dystrybucji w Arabii Saudyjskiej. W taki sam sposób planuje utworzyć nową sieć dystrybucyjną w Egipcie.

Źródła: hurriyetdailynews.com, pressturk.com, stargazete.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE