Home / Gospodarka / Handel / Turcja: Vestel otworzył salon w Kazachstanie

Turcja: Vestel otworzył salon w Kazachstanie

Vestel, jeden z czołowych tureckich producentów trwałych dóbr konsumpcyjnych, otworzył swój największy sklep w Ałmaty w Kazachstanie, poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Sklep, o powierzchni 1500 m kw., jest 59 salonem, który został otwarty poza granicami kraju. Zgodnie ze strategią ekspansji firmy w Azji Środkowej i na Bliskim Wschodzie, powstały także salony w Azerbejdżanie, Gruzji oraz Iranie, gdzie w 2012 r. mają powstać kolejne sklepy.

Vestel w Ałmaty oferuje klientom ponad 1700 produktów, w tym sprzęt gospodarstwa domowego oraz elektroniczny, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe oraz inne towary wielu znanych marek. W celu wykonywania na miejscu usług związanych z naprawą sprzętu turecki inwestor otworzył także autoryzowane centrum serwisowe.

Dodatkowo klienci, którzy będą odwiedzali salon, skorzystają z warsztatów kulinarnych prowadzonych przez profesjonalnych kucharzy.

Źródło: haberler.com, stargazete.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE