Home / Gospodarka / Turcja: W Stambule powstanie 6 nowych dworców autobusowych
Dworzec autobusowy w Esenler - firtinsayfasi.com

Turcja: W Stambule powstanie 6 nowych dworców autobusowych

Stambuł zamierza zlikwidować swój główny dworzec autobusowy, zlokalizowany w dzielnicy Esenler, i zbudować 6 mniejszych, przekazał na spotkaniu z dziennikarzami mer metropolii Kadir Topbaş.

Dotychczasowy ogromny dworzec autobusowy, z którego każdego dnia odjeżdżają setki autobusów do wielu miast w Turcji i za granicą, nie będzie już pełnił funkcji stacji. Zgodnie z planem ma zostać przekształcony w park z parkingiem pod ziemią. Stacja w Esenler, pomimo swoich olbrzymich rozmiarów, znana jest z dużego ruchu i zatłoczenia.

Przeprowadzone wcześniej badania dotyczące zagęszczenia ruchu pomiędzy różnymi punktami w Stambule pomogą w wyznaczeniu lokalizacji nowych dworców. Powstały już wstępne plany co do miejsc, gdzie powstaną nowe stacje, jednak Kadir Topbaş nie zdradził szczegółów. Wiadomo jedynie, że inwestycja miałaby się zakończyć do 2017 r.

Źródło: aa.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE