Home / Gospodarka / Turcja: Większe wydatki miejscowych turystów na krajowe wycieczki

Turcja: Większe wydatki miejscowych turystów na krajowe wycieczki

AY256255

Miejscowi turyści w Turcji wydali na krajowe wycieczki 7,6 mld USD w III kwartale 2012 r., wynika z danych opublikowanych przez Turecki Urząd Statystyczny (TÜİK). Chociaż liczba krajowych wyjazdów spadła o 7,3% w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim, wydatki na wycieczki wzrosły o 2,1%. Szacuje się, że ok. 25,5 mln wycieczek jedno- lub dwudniowych były wykupywane przez Turków bądź cudzoziemców zamieszkujących Turcję w tym okresie.

Głównym celem wypraw podejmowanych przez podróżujących było odwiedzenie krewnych i stanowiło 61,9%, drugim celem były podróże wakacyjne, urlopowe – 30,1%, a trzecim podróże w celach zdrowotnych, stanowiące zaledwie 3,8%.

Przeciętny koszt wycieczki wyniósł 301 TRY.

Źródło: haberler.com, tuik.gov.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE