Home / Społeczeństwo / Turcja: Władze Stambułu planują zwiększyć napływ turystów podczas ramadanu

Turcja: Władze Stambułu planują zwiększyć napływ turystów podczas ramadanu

W ramach nowego projektu „Ramadan w Stambule”, władze miasta planują zwiększyć napływ turystów odwiedzających miasto podczas miesięcznego postu. Projekt powstał w wyniku wspólnej inicjatywy Ministerstwa Kultury, Ministerstwa Rozwoju, Biura Gubernatora Stambułu oraz władz miasta.

Ministerstwo Kultury poinformowało również, że kampanie wspierające projekt będą miały miejsce jednocześnie w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Jordanii oraz Egipcie.

Naszym celem jest podkreślenie znaczenia ramadanu oraz przyciągnięcie turystów z tych krajów – powiedział przedstawiciel Ministerstwa Kultury Cumhur Güven Taşbaşı.

W 2004 roku liczba turystów w Stambule wynosiła niespełna 3 mln, a obecnie wzrosła prawie do 10 mln […] Wykorzystując nadarzającą się okazję stworzyliśmy projekt „Ramadan w Stambule” – oznajmił burmistrz Stambułu Kadir Topbaş dodając, że jest to wyjątkowe miasto przyciągające cały świat, a turystyka religijna zajmuje szczególne miejsce w świecie islamskim.

Planowany jest 15 proc. wzrost napływu turystów, szczególności z krajów arabskich, Bliskiego Wschodu, Europy Południowej oraz Bałkanów. Wydarzenia związane z projektem jak koncerty muzyki poważnej, wieczory poetyckie itp. będą odbywać się w Sultanahmet, Feshane, Beyazıt oraz innych miejscach rozrywki przewidzianych zarówno dla turystów krajowych jak i zagranicznych, a także w meczetach. W tym czasie wiele sklepów i centrów handlowych pozostanie otwartych do późnych godzin wieczornych w dni robocze oraz do północy w weekendy.

 

Źródło: hurriyetdailynews.com

About Monika Obojska

KOMENTARZE