Home / Gospodarka / Polityka gospodarcza / Turcja: Wrześniowy wzrost obrotów w przemyśle

Turcja: Wrześniowy wzrost obrotów w przemyśle

Obroty przemysłowe w Turcji wzrosły o 4,9% r/r we wrześniu br., poinformował Turecki Urząd Statystyczny (TÜİK).

Obroty przemysłu wytwórczego wzrosły o 5,1%, a w górnictwie spadły o 1% w tym samym okresie. Największy wzrost odnotowano w dziedzinie trwałych dóbr konsumpcyjnych w porównaniu do września w roku ubiegłym. W podsektorach przemysłu wytwórczego największy wzrost obrotów odnotowano w produkcji wyrobów tytoniowych – 63,8%.

Wskaźnik nowych zamówień również wzrósł o 4,9% we wrześniu 2012 r. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. W wyniku analizy tempa zmian zaobserwowano, iż największy wzrost w podgrupach przemysłu wytwórczego we wrześniu 2012 r. odnotowano w produkcji podstawowych wyrobów i preparatów farmaceutycznych o 56%. Na drugim miejscu znalazła się produkcja odzieży z 20,3% wzrostem.

Źródło: ekonomi.milliyet.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE