Home / Gospodarka / Infrastruktura / Turcja: Wsparcie finansowe dla lotniska w Serbii

Turcja: Wsparcie finansowe dla lotniska w Serbii

Turcja przekazała Serbii 10 mln EUR w związku z realizacją projektu budowy pasażerskiego lotniska w południowej części Kraljeva. Umowę darowizny podpisał 28 kwietnia ambasador Turcji w Serbii Ali Riza Çolak oraz serbski minister obrony Dragan Šutanovac. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację lotniska Morava koło Kraljeva.
Dzięki tej kwocie ponad 2 mln osób będą miały szansę na podróżowanie w nowoczesny sposób po zakończeniu renowacji lotniska, powiedział Šutanovac. Projekt jest symbolem przyjaźni między Serbią i Turcja, dodał serbski minister obrony. Podobne projekty będą kontynuowane w przyszłości i Serbia ma nadzieję na więcej inwestycji tureckich w kraju.
Morava to trzecie lotnisko w Serbii po Belgradzie i Niszu. Tureckie Linie Lotnicze planują także wykupienie serbskich JAT Airlines.

Źródło: hurriyetdailynews.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE