Home / Kultura / Sztuki wizualne / Turcja: Wystawa Ekrema Arslana „Styl życia: Miasto Umarłych”
Nekropola-sabah.com.tr

Turcja: Wystawa Ekrema Arslana „Styl życia: Miasto Umarłych”

Wystawa fotograficzna Ekrema Arslana p.t. „Styl życia: Miasto Umarłych [Modus Vivendi: Necropolis]” zostanie otwarta 23 lutego w Centrum Sztuki w Beşiktaş w Stambule.

Ekspozycja, która całościowo prezentuje 46 zdjęć, jako jedyna na świecie porusza istotę i wyjątkowość tego tematu. Artysta przedstawia nam z pełną niewinnością i naturalnością źródło, z którego wypływa życie jak i śmierć. Konsekwentnie nakreśla w naszych głowach obraz stylu życia obejmującej wszystkich mieszkańców egipskiej Nekropoli. Fotograf, poza problemem ruchu życia i bezruchu śmierci na przestrzeni 1500 lat, na nowo analizuje sens działań ludzi mieszkających w tamtym miejscu.

Źródło: sabah.com.tr

About Magdalena Malec

Studentka (już prawie absolwentka!) Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zgłębia tajemnice trzech języków obcych, co wiąże się z częstym płaczem i zgrzytaniem zębów. Jej miłością są j. obce, choć to trudny i burzliwy związek (patrz wyżej). Jej największą pasją jest język i kultura turecka, podróże, rzewna muzyka orientalna, poetyckie tureckie kino i taniec wschodni. Zafascynowana różnicami kulturowymi między krajami arabskimi, Iranem oraz Turcją, wzdycha po nocach o podbojach lingwistycznych na Bliskim Wschodzie.
KOMENTARZE