Home / Polityka / Polityka zagraniczna / Turcja: Wystawa zdjęć w Bośni i Hercegowinie

Turcja: Wystawa zdjęć w Bośni i Hercegowinie

„Piękno Turcji oraz Bośni i Hercegowiny w obiektywach Anatolijskiej Agencji Prasowej” to tytuł wystawy fotografii, którą zainaugurowała w piątek dyrekcja regionalna Anatolijskiej Agencji Prasowej (AA) wspólnie z rektoratem Międzynarodowego Uniwersytetu Burch w Sarajewie.

Ekspozycja zawiera 50 zdjęć prezentujących przyrodę i bogactwo kulturowe Turcji, Bośni i Hercegowiny oraz regionu. Wystawę można odwiedzać przez 10 dni.

Wystawa odbywa się w związku z II Międzynarodową Konferencją na Temat Nauczania Języków Obcych i Językoznawstwa Stosowanego na tejże uczelni. Konferencja ta gromadzi dużą liczbę specjalistów w zakresie językoznawstwa z całego świata i ma na celu przywrócenie Sarajewu tytułu jednego z centrów językowych. Na 70 sesjach konferencyjnych zostanie zaprezentowanych 300 prac naukowych z 51 krajów.

Międzynarodowy Uniwersytet Burch został ufundowany przez tureckiego działacza religijnego  Fethullaha Gülena. Współorganizatorami konferencji są także Uniwersytet Marmara w Stambule,  Uniwersytet Bülent Ecevit w Zonguldaku oraz Instytut Języków Obcych na Uniwersytecie w Czarnogórze.

Źródło: aa.com.tr, aa.com.tr/ba, nihatkaradag.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE