Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Yves Rocher kupił udziały w spółce Flormar

Turcja: Yves Rocher kupił udziały w spółce Flormar

Francuski producent kosmetyków pochodzenia naturalnego Yves Rocher wykupił 51% udziałów w tureckiej spółce Flormar, również zajmującej się produkcją kosmetyków pielęgnacyjnych. Transakcję oszacowano na 150 mld USD. Pozostałe 49% akcji znalazło się w rękach dotychczasowego właściciela, którym jest Sami Şenbay. Po zakończeniu transakcji on i jego dwaj synowie: Cem i Alp Şenbay będą wspólnie zarządzać firmą.

Grupa Yves Rocher, ze względu na markę rozpoznawalną za granicą, została uznana przez turecką spółkę Flormar za strategicznego partnera. Z kolei strona francuska liczy, że dzięki współpracy z tureckim producentem kosmetyków, którego ponad 50% eksportu jest skierowane do krajów spoza strefy Euro, będzie miała większy udział w handlu na międzynarodowych rynkach, głównie na Bliskim Wschodzie, Afryce i Europie Wschodniej.

Flormar eksportuje swoje produkty do ponad 60 krajów na 4 kontynentach, osiągając roczny zysk przekraczający 100 mln USD. Firma założona w 1972 r. posiada 98 sklepów w Turcji oraz ponad 200 za granicą.

Źródło: kobiden.com, ekonomi.milliyet.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE