Home / Społeczeństwo / Turcja: Zabawy dziecięce mostem dla kultury

Turcja: Zabawy dziecięce mostem dla kultury

Zabawy dziecięce z Turcji i Hiszpanii zostaną zaprezentowane w ramach projektu zatytułowanego „Most Kultury w Nawiązaniu do Tradycyjnych Zabaw Dziecięcych” w południowych prowincjach miasta Kahramanmaraş.

– Głównym celem projektu jest ocalenie tradycyjnych zabaw dziecięcych oraz ich promocja w krajach UE – powiedział prezes Stowarzyszenia Informacji, Komunikacji, Sztuki, Edukacji oraz Kultury Młodych i inicjator projektu Mehmet Köşk.

– Także zabawy dziecięce pochodzące z krajów UE będę popularyzowane wśród dzieci w Turcji. Partnerem naszego projektu jest hiszpańska organizacja pozarządowa ACOEP – oświadczył Köşk na konferencji prasowej, która odbyła się 31 grudnia 2011 roku, dodając, że projekt ten został przygotowany jako część Programu Ofiarowania Sztuki i Międzynarodowego Dialogu Kulturowego pomiędzy UE oraz Turcją.

– Zabawy dziecięce zaczęły zanikać w wyniku globalizacji, natomiast społeczeństwo powinno wspólnie zjednoczyć się aby temu zapobiec – powiedział koordynator projektu Ramazan Avcı, zaznaczając, że w ramach projektu zaprezentowanych zostanie 15 zabaw tureckich i 15 hiszpańskich, a wydarzenia z nim związane będą miały miejsce w obydwu krajach.

 

Tekst: hurriyetdailynews.com, tłum. i red. Monika Obojska

About Sylwia Fleischerowicz

KOMENTARZE