Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja zaopatrzy w obuwie brytyjską armię

Turcja zaopatrzy w obuwie brytyjską armię

Turecka firma Yakupoğlu Tekstil ve Deri (YDS) wygrała przetarg na dostarczenie obuwia wojskowego, ogłoszony przez Brytyjskie Ministerstwo Obrony. Zgodnie z warunkami przetargu YDS podpisze 80 mln USD kontrakt na dostarczenie w ciągu 4 lat 300 tys. par butów dla żołnierzy brytyjskich. Turecki producent obuwia pokonał 46 innych firm startujących w przetargu.

W pierwszym etapie przetargu wyeliminowano 33 oferentów. Pozostałych 14 musiało dostarczyć próbki obuwia, które były testowane przez 2 lata w różnych warunkach pogodowych i na różnym terenie w kilku krajach na świecie, m.in. w Kolumbii, Norwegii i Afganistanie. Buty oferowane przez YDS okazały się najbardziej wytrzymałe i pokonały konkurentów.

YDS jest wiodącym dostawcą zaopatrzenia dla armii na całym świecie. Odzież wyprodukowaną przez Yakupoğlu Tekstil ve Deri używają m.in. żołnierze izraelscy, a zeszłoroczne napięcia pomiędzy Izraelem i Turcją nie wpłynęły na pogorszenie relacji handlowych. YDS jest dumna, że tureckie obuwie będą nosili brytyjscy żołnierze, stacjonujący na całym świecie, powiedział prezes firmy Vedat Yakupoğlu.

Źródło: ekonomi.haberturk.com, ekonomi.milliyet.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE