Home / Gospodarka / Energetyka / Turcja: Złoża gazu niedaleko Stambułu

Turcja: Złoża gazu niedaleko Stambułu

silivri

Firma poszukiwawczo-wydobywcza Merty Energy odkryła złoża gazu ziemnego w odwiercie Çayırlık-1, na głębokości 450-500 metrów, w Silivri, leżącym w zachodniej części województwa Stambułu.

Dyrektor generalny, Ongun Yoldemir, przypomniał, że pierwsze w tym regionie poszukiwania złóż jego firma wykonała w 2011 roku, kiedy to otworzono odwiert Damlıca-1, który teraz na nowo zostanie przetestowany. Wydobycie gazu z obu miejsc będzie możliwe prawdopodobnie już w ciągu 3 następnych miesięcy. Dyrektor Yoldemir poinformował, że w chwili obecnej nie są jeszcze znane ilości odkrytego surowca. Planowane jest uzyskania pozwolenia na dalsze odwierty, a specjaliści przewidują odkrycie nawet kilku miliardów metrów sześciennych gazu w tym rejonie.

W ostatnich latach Turecka Korporacja Naftowa (TPAO) wydała szereg pozwoleń firmom krajowym i zagranicznym na poszukiwania węglowodorów na obszarze kraju, zarówno na lądzie, jak i morzu. Przewiduje się, że w Turcji w bieżącym roku zużyje się około 47,6 miliarda, a z miejscowych pokładów wydobędzie się tylko 700 milionów metrów sześciennych gazu ziemnego.

Źródła: ntvmsnbc.com, sabah.com.tr

About Julia Krajcarz

KOMENTARZE