Home / Gospodarka / Inwestycje / Turecki „Limak” zainwestuje 200 mln EUR w Macedonii

Turecki „Limak” zainwestuje 200 mln EUR w Macedonii

 

Turecka spółka „Limak” zainwestuje w Macedonii ponad 100 mln EUR w sektorze budowlanym, planuje również inwestycję kolejnych 100 mln EUR w turystyce, energetyce i rolnictwie.

Spółka nabyła już sporo państwowych gruntów, posiada plany zagospodarowania, planują budowę hotelu jednej z międzynarodowych sieci. Powstanie również centrum biznesowe o powierzchni ponad 90 tys. m², sześć 16-piętrowych budynków mieszkalnych z ponad 900 mieszkaniami oraz inne obiekty. Spółka planuje również inwestycje w infrastrukturę drogową, m.in. tunele, na które przeznaczona zostanie znaczna część środków.

– Każda inwestycja tego typu to możliwość stworzenia nowych miejsc pracy w branży budowlanej. W ubiegłym roku firmy zagraniczne zainwestowały w Macedonii 306 mln EUR, co daje doskonały wynik, zważywszy na fakt, że w drugiej połowie roku dało się odczuć skutki europejskiego kryzysu. Po inwestycjach w wysokości 507 mln EUR w 2007 r. i 430 mln EUR w 2008 r., wartość ubiegłoroczna jest trzecią najwyższą kwotą dla inwestycji zagranicznych w historii niepodległej Macedonii – powiedział premier Gruevski, wyrażając nadzieję, że bieżący rok również będzie pełen sukcesów, choć kolejny raz trzeba stawić czoło skutkom kryzysu europejskiego.

Źródło: plusinfo.mk, kurir.mk

About Zofia Dembowska

KOMENTARZE