Home / Kultura / Film / Turecki film nagrodzony za najlepszy scenariusz
Tayfun Pirselimoglu - zimbio.com

Turecki film nagrodzony za najlepszy scenariusz

„Ben o değilim” („Nie jestem nim”) w reżyserii Tayfuna Pirşelimoğlu zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz na 8. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rzymie.

Tayfun Pirşelimoğlu, reżyser, autor scenariuszy oraz malarz, w dziele tym podejmuje problem poszukiwania własnej tożsamości. Akcja toczy się wokół dwojga ludzi związanych toksyczną relacją, introwertycznego Nihata (Ercan Kesal), pracującego w szpitalnej kawiarni i tajemniczej Ayşe (Maryam Zaaree) zatrudnionej w kuchni „na zmywaku”.

Główną nagrodą został uhonorowany dokument „TIR” włosko-chorwackiego artysty Alberto Fasulo, natomiast najlepszym reżyserem wybrano Japończyka Kiyoshi Kurosawę za „Seventh Code”. Wśród wielu twórców dziesiątej muzy dostrzeżono rumuńskiego fabularzystę Andrei Gruzsniczka.

W tym roku na festiwal sprzedano o 20% więcej biletów niż w zeszłym, a ponadto Marco Mueller, poprzedni organizator Festiwalu Filmowego w Wenecji, obiecuje przywrócić rzymską imprezę na filmową mapę Europy.

Magdalena Malec

Źródło: hurriyetdailynews.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE