Home / Społeczeństwo / Turecki kebab sławny od Ameryki aż po Chiny

Turecki kebab sławny od Ameryki aż po Chiny

Kebab oraz pide (turecka pizza) to jedne z najpopularniejszych potraw kuchni tureckiej znane na całym świecie. Różnorodność składników oraz rodzajów obydwu dań powoduje, że zajmują czołowe miejsce na top liście pozycji kulinarnych, które obowiązkowo trzeba skosztować podczas pobytu w Turcji.

Kebab jest tak popularnym daniem kuchni tureckiej, że restauracje specjalizujące się w jego przyrządzaniu znajdują się prawie na każdym kroku – powiedział Atilla Külekçioğlu, prezes zarządu sieci restauracji, która liczy 35 lokali w całej Turcji i planuje zwiększenie tej liczby aż do 50, w terminie zaledwie do końca 2012 roku.

Ciągle rosnąca popularność kuchni tureckiej spowodowała, że wiele firm restauracyjnych postanowiło powiększyć liczbę swoich lokali, nawet poza granicami kraju.

Prowadzimy negocjacje ze światowymi firmami. W pierwszej kolejności planujemy otworzyć nowe restauracje na Bliskim Wschodzie oraz w Ameryce Północnej. Rozmowy dotyczące rozszerzenia naszego biznesu dotyczą także nowych lokali w Moskwie. Rynek rosyjski jest bardzo ważny – oświadczył Külekçioğlu.

 

Źródło: hurriyetdailynews.com

About Monika Obojska

KOMENTARZE