Home / Gospodarka / Infrastruktura / Tureckie linie lotnicze chcą kupić LOT

Tureckie linie lotnicze chcą kupić LOT

Prezez zarządu tureckich linii lotniczych (THY) Hamdi Topçu wkrótce rozpocznie negocjacje w sprawie zakupu Polskich Linii Lotniczych LOT.
W temacie zaintetesowania Turków naszym narodowym przewoźnikiem, na Platformie Informacji Publicznej (KAP) podano, że tureckie linie wyznaczyły specjalny komitet ds. kontrolii i nadzoru w celu prześledzenia przebiegu procesu prywatyzacji i zbadania potencjału inwestycyjnego PLL LOT. Tureccy eksperci już teraz twierdzą, że na tej transakcji zyskają obie strony. Lot zyska silnego partnera, a tureckie linie rozrosną się do rangi silnego rywala w Europie z idealnym położeniem geograficznym w celu zyskania nowych połączeń lotniczych między Bliskim i Dalekim Wschodem a Europą.
– Jesteśmy zdecydowani na LOT. Polskie linie lotnicze będą świetnym partnerem strategicznym dla THY – oświadczył Hamdi Topçu.
THY to tureckie narodowe linie lotnicze, z siedzibą w Stambule. Obecnie oferują połączenia z Europą, Azją, Ameryką Północną i Południową oraz Afryką. THY mają 49 proc. udziałów w bośniackich narodowych liniach lotniczych. Wśród potencjalnych linii, którymi zainteresowane są THY znajdują się również czeskie narodowe linie lotnicze.

Tekst i zdjęcie: ekonomi.haberturk.com, tłum. i red. Dorota Mikołajczyk

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE