Home / Gospodarka / Turkcell na szczycie najbardziej podziwianych przedsiębiorstw w Turcji

Turkcell na szczycie najbardziej podziwianych przedsiębiorstw w Turcji

TURKCELL-turkcellmedya.com

Turkcell, wiodące tureckie przedsiębiorstwo zajmujące się komunikacją i technologią, zajął 1 miejsce po raz 6 z rzędu w rankingu najbardziej podziwianych firm w Turcji. W głosowaniu wzięło udział 1500 managerów z ponad 500 firm. Drugie miejsce przypadło Garanti Bankası, a na trzecim uplasowała się Coca-Cola.

Sukces Turkcella, który trwa nieprzerwanie od 6 lat, wynika z tego, że firma zapewniła operacyjną doskonałość, powiedział dyrektor generalny Süreyya Ciliv.

W tym roku 114 firm z 38 różnych sektorów zajęły miejsca na liście najbardziej podziwianych przedsiębiorstw. Uhonorowano także 3 pierwsze firmy z każdej z branż, co oznacza że nagrody otrzymało 41 firm.

Kryteria, które były brane pod uwagę przy tworzeniu klasyfikacji to: inwestycje w informację i technologię, stabilność finansowa, zarządzanie w dziedzinie komunikacji i marketingu, integracja na rynkach międzynarodowych oraz strategie marketingowe i sprzedażowe.

Źródło: ekonomi.milliyet.com.tr, sabah.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE