Home / Bałkany / BiH / Turyści z BiH coraz częściej wybierają Chorwację

Turyści z BiH coraz częściej wybierają Chorwację

Turyści z BiH przy wyborze miejsca na urlop niejednokrotnie uznają Chorwację za główną możliwość, o czym świadczy między innymi fakt, że wielu bh. obywateli ma domy wypoczynkowe na chorwackim wybrzeżu. Minister turystyki Chorwacji, Veljko Ostojić, stwierdził, że każdy gość jest w jego kraju mile widziany – zeszłoroczne negatywne komentarze o mieszkańcach BiH mają być, jego zdaniem, tylko opinią pojedynczych osób.
Wg chorwackiego ministra istnieje wiele możliwości dalszego rozwoju współpracy między krajami, a wstąpienie Chorwacji do UE otworzy drogę do finansowania przyszłych wspólnych projektów.

Z danych Urzędu Statystycznego wynika, że liczba noclegów turystów z BiH w zeszłym roku wzrosła w Chorwacji o 3% w stosunku do roku 2010. Turyści chorwaccy często wybierają BiH m.in. w przypadku turystyki zimowej i górskiej.

Źródło: indikator.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE