Home / Polska i Bałkany / Tydzień Filmów Tureckich – Kino Muranów w Warszawie

Tydzień Filmów Tureckich – Kino Muranów w Warszawie

W dniach 24-30 maja 2012 r. w Warszawie odbędzie się Tydzień Filmów Tureckich zorganizowany przez Towarzystwo Kultury i Sztuki Latarnia Magiczna. Celem Towarzystwa jest działalność kulturowa i artystyczna zarówno w wymiarze krajowym jak i międzynarodowym. Oprócz zaprezentowania nagrodzonych przykładów Nowego Kina Tureckiego, zorganizowany zostanie Market Filmowy, na którym czołowi przedstawiciele polskiej branży filmowej będą mogli spotkać się z tureckimi twórcami. Polskim dystrybutorom i nadawcom telewizyjnym przedstawione zostaną tureckie filmy z ostatniego roku. Organizatorami przeglądu filmowego są także: tureckie Ministerstwo Kultury i Turystyki, Tureckie Linie Lotnicze THY, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Gülermak SA, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polska-Turcja, telewizja TRT Türk oraz Denk Sinema Ltd.

W Kinie Muranów będzie można obejrzeć takie filmy jak m.in. „Miłość w innym języku”, „Tragiczna historia Celala Tan i jego rodziny”, „Owoc granatu” czy „Inna modlitwa”. W ramach Tygodnia Filmów Tureckich w Warszawie gościć będą reżyserzy, producenci filmowi i odtwórcy głównych ról prezentowanych filmów.

Na pierwszą projekcję zapraszamy już dziś! Więcej informacji wraz ze szczegółowym programem na stronie wydarzenia.

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE