Home / Kultura / Tydzień kultury macedońskiej w Épinal (Francja)

Tydzień kultury macedońskiej w Épinal (Francja)

Epinal - sitel.com.mk

We francuskim mieście Épinal rozpoczął się Tydzień kultury macedońskiej. Imprezę otworzyła wystawa poświęcona fotografii na temat Macedonii, na której obecny był m. in. Petar Pop-Arsov, ambasador Republiki Macedonii w Stałym Przedstawicielstwie Republiki Macedonii przy Radzie Europy w Strasburgu.

Tydzień kultury macedońskiej odbywa się w ramach tegorocznej edycji Tygodnia europejskiego, który z reguły służy prezentacji państw należących do Unii Europejskiej. W Épinal, będącym od 1968 roku miastem partnerskim Bitoli, postanowiono w tym roku wydarzenie poświęcić kulturze macedońskiej.

W ramach wydarzenia przewidziano prezentację kulturalnego i historycznego dziedzictwa Macedonii – języka, muzyki, folkloru oraz kuchni.

Realizację projektu wspiera Stałe Przedstawicielstwo Republiki Macedonii przy Radzie Europy w Strasburgu, gmina Bitola, Macedoński Fundusz Filmowy, Agencja Turystyki Republiki Macedonii oraz gmina Épinal. W jego realizację włączyli się także mieszkający w mieście lub w pobliżu niego Macedończycy.

Źródła: idividi.com.mk, sitel.com.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE