Home / Bałkany / Czarnogóra / Tysiące turystów przywitało Nowy Rok w Czarnogórze
sylwester,budwa-dziennik pl

Tysiące turystów przywitało Nowy Rok w Czarnogórze

Czarnogóra, kolejny rok z rzędu, spełniła oczekiwania i potwierdziła tym samym swoją pozycję w regionie jeśli chodzi o najbardziej szaloną noc w roku. Około 37 000 turystów zdecydowało się na spędzenie świąt noworocznych w Czarnogórze, to jest 5% więcej w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku, ogłoszono z Czarnogórskiej Organizacji Turystycznej (NTOCG).
Najliczniejszą grupę gości stanowili turyści z Serbii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Rosji i Albanii. Najchętniej odwiedzanym miejscem była Budwa, która z roku na rok wyznacza nowe standardy w organizowaniu dużych imprez.
– Tradycyjnie, przed murami Starego Miasta, zorganizowano trzydniowe obchody pożegnania starego roku. Zabawie towarzyszyły koncerty popularnych artystów krajowych i gwiazd pop z regionu. Wystąpili m.in.: Danijel Alibabić, Nina Žižić, Milena Vučić, Bijelo dugme, Tony Cetinski i Parni Valjak. Atrakcją był popołudniowy koncert muzyki klasycznej i program animacji dla dzieci. Atrakcyjne oferty hoteli przyciągnęły do miasta dużą liczbę turystów, poinformowano z NTOCG.
Imprezy plenerowe zorganizowano w prawie wszystkich gminach nadmorskich: Kotorze, Ulcinju, Barze, Herceg Novi. Zimowe ośrodki Kolašin i Žabljak, zanotowały dobrą frekwencję podczas świąt noworocznych, prawie o 10% lepszą niż w zeszłym roku. Dzięki korzystnym prognozom meteorologów i konkurencyjnym ofertom ośrodków można spodziewać się udanego sezonu zimowego.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE