Home / Bałkany / Albania / Udział Albanii w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Belgradzie
Źródło - botasot

Udział Albanii w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Belgradzie

Albania po raz pierwszy wzięła udział w Targach Turystycznych w Belgradzie, które trwały od 27. lutego do 2. marca bieżącego roku. Ponad tysiąc wystawców z kilkudziesięciu krajów z całego świata przybyło do stolicy Serbii, aby promować walory turystyczne reprezentowanych krajów. W tym roku znaleźli się wśród nich również wystawy albańskie.

Prezes Związku Operatorów Turystycznych, Sadik Malaj, wspomniał o współpracy w zakresie turystyki pomiędzy Albańczykami a Serbami. Nawiązał do poprawy stosunków na arenie politycznej i podpisania serbsko-kosowskich porozumień, co ma przynieść wiele nowych możliwości i wywrzeć korzystny wpływ na wymianę turystyczną między dwoma państwami.

Albańczycy spotkali się z miłym i entuzjastycznym przyjęciem. Serbowie natomiast wykazali zainteresowanie albańskimi ofertami, które kuszą sprzyjającym nadmorskim klimatem, atrakcyjnymi cenami i wycieczkami fakultatywnymi po całym kraju.

Przedstawiciel Ambasady Albanii w Belgradzie, Ernal Filo powiedział, że podpisane Memorandum o współpracy między Ministerstwem Spraw Zagranicznych a Ministerstwem Rozwoju Obszarów Wiejskich i Turystyki będzie dodatkowym stymulatorem promocji albańskiej turystyki. Każda ambasada będzie dysponować materiałami reklamującymi atrakcje i usługi turystyczne Albanii.

Tekst i zdjęcie: botasot.info, tłum. i red.: Ksenia Buze

KOMENTARZE