Home / Bałkany / Czarnogóra / Ukraińscy turyści wybiorą Czarnogórę zamiast Krymu?
Sveti-Stefan-(Montenegro)

Ukraińscy turyści wybiorą Czarnogórę zamiast Krymu?

Będziemy dążyć do tego, aby ukraińscy turyści, którzy przez lata spędzali wakacje na Krymie od teraz wybierali wakacje w Czarnogórze, poinformował, w rozmowie z portalem Pobjeda, konsul honorowy Czarnogóry na Ukrainie, Dovgij Stanislav Oleksijovič.
Konsul zwrócił uwagę, że po aneksji Krymu, teren ten nie jest odpowiedni dla ukraińskich turystów. – Ukraińcy są przyzwyczajeni do letniego wypoczynku na Krymie, ale jasne jest, że w najbliższym okresie nie będą decydować się na ten rejon. Naszym pomysłem jest, żeby wszystkich turystów skierować do Czarnogóry. Oleksijovič podkreślił również, że przyjął na siebie odpowiedzialność za otwarcie przedstawicielstwa turystycznego, które zapewni wszelką pomoc także przy organizacji wyjazdów obywateli do Czarnogóry.
Na Krymie odpoczywało rocznie kilka milionów turystów z Ukrainy. – Nie możemy z góry obiecać, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby turyści coraz częściej wybierali Czarnogórę, powiedział.
Dotychczas średnio 65 000 ukraińskich gości rocznie przybywało do Czarnogóry, a liczba ta z sezonu na sezon wzrasta. W zeszłym roku według statystyk dotyczących liczby gości z poszczególnych krajów, Ukraina znalazła się na trzeciej pozycji.

Źródło: pobjeda.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE