Home / Gospodarka / Inwestycje / Unilever kupi chorwackie mrożonki?

Unilever kupi chorwackie mrożonki?

Ledo, chorwacki producent lodów i mrożonek, należący do koncernu Agrokor ma zostać kupiony przez koncern Unilever – taka informacja pojawiła się niedawno w chorwackich mediach.

– Unilever poszukuje wciąż nowych sposobów rozwoju na wszystkich rynkach na których prowadzi działalność, w co włączają się również przejęcia innych firm, jednak, niestety, nie jesteśmy w stanie skomentować konkretnych planów – oznajmił rzecznik firmy na pytanie czy Unilever prowadzi rozmowy z Agrkorem.

Jako konkurenta koncernu media wskazały chorwacką firmę Podravka, jednak informację tę zdementowali zarówno przedstawiciele Podravki jak i Agrokoru.

Agrokor jeszcze w grudniu zeszłego roku zapowiadał, że sprzedaż Leda jest tylko jedną z opcji, a jej finalizacja jest zależna od możliwego przejęcia przez Agrokor państwowej słoweńskiej sieci marketów Mercator. Pieniądze ze sprzedaży Ledo koncernowi Unilever (właścicielowi takich marek jak Rama, Knorr czy Dove) posłużyłyby sfinalizowaniu planowanej od dawna słoweńsko-chorwackiej transakcji.

Źródło: vecernji.hr

About Karolina Wlodarczyk

KOMENTARZE