Home / Bałkany / Czarnogóra / Vektra Montenegro dłużna wierzycielom ponad 185 mln EUR

Vektra Montenegro dłużna wierzycielom ponad 185 mln EUR

logo_vektra- pobjeda.me

 

Roszczenia wierzycieli spółki Vektra Montenegro, wynoszą 185,16 mln EUR. W Sądzie Gospodarczym jak dotąd zarejestrowano 65 zgłoszeń wierzytelności do spółki Dragana Brkovicia.

W pierwszej kolejności zostaną uregulowane zobowiązania wobec wierzycieli I i II kategorii oraz wierzycieli zabezpieczonych rzeczowo. Wśród tej ostatniej grupy znajduje się NLB Interfinanz AG, dla którego wierzytelności wraz z odsetkami wynosi 60 mln EUR, węgierska grupa OTP domaga się ponad 75 mln EUR, a CKB blisko 29 mln EUR. Do pierwszej kategorii należą pracownicy, którym Vektra Montenegro „wisi” 1,28 mln EUR z tytułu wynagrodzenia, i 272,7 tys. EUR zatrudnionym na podstawie umowy o pracę. Wierzyciele drugiej kategorii to m.in. Urząd Skarbowy – 2,84 mln EUR.

Roszczenia w wysokości 1,96 mln EUR zgłosił również kombinat aluminium z Podgoricy, syndyk zakwestionował wniosek KAP, bowiem według danych księgowych kwota ta została już wypłacona.

Sąd Gospodarczy w Podgoricy ogłosił upadłość spółki Vektra na wniosek Czarnogórskiego Banku Handlowego (CKB), a właściwie przedsiębiorstwa OTP Factoring, zajmującego się skupem złych kredytów od CKB.  OTP w listopadzie 2011 r. złożyło wniosek o wprowadzenie upadłości w firmach należących do biznesmena Dragana Brkovicia, z powodu długów przekraczających 100 mln EUR. Wniosek wnosił o wprowadzenie upadłości spółek: Vektra Boka, Logistic Horizon, Vektra Aviation i Vektra Investments.

 

Źródło: vijesti.me, pobjeda.me, rtcg.me

 

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE