Home / Bałkany / Bułgaria / W 2015 r. Bułgaria przeznaczy na reklamę turystyczną ponad 5 mln EUR
24.01.15 zdjęcie

W 2015 r. Bułgaria przeznaczy na reklamę turystyczną ponad 5 mln EUR

Bułgarska Minister Turystyki Nikolina Angełkowa oświadczyła, że na reklamę turystyki krajowej w 2015 roku przeznaczono 5,5 mln BGN (ok. 3 mln EUR) z budżetu państwa oraz 5 mln BGN (ok. 2,5 mln EUR) z Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Pieniądze zostaną wydane między innymi na reklamę w mediach, stoiska na międzynarodowych i krajowych targach turystycznych, filmy reklamowe oraz przyjęcie zagranicznych dziennikarzy.

Narodowa Rada Turystyki przedstawiła projekt promowania turystki związanej z kulturą i historią Bułgarii oraz wyznaczenia następujących tras: „Szlakiem trackich władców”, „Szlakiem rzymskich imperatorów”, „Dolina Róż” i inne. Projekt nie został jeszcze zatwierdzony. Reklama turystyczna Bułgarii zostanie skierowana do trzech rodzajów turystów: górska turystyka zimowa skierowana do zamożnych turystów, turystyka letnia skierowana do turysty masowego między 28 i 40 rokiem życia oraz turystyka biznesowa.

Angełkowa podkreśla, że przewidywane są straty w turystyce ze względu na zmniejszenie liczby turystów z Rosji oraz z Ukrainy i w związku z tym należy skierować swoją reklamę na rynki, które mogłyby zrekompensować deficyt, czyli do wszystkich państw sąsiadujących z Bułgarią, Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Reklama zostanie skierowana również na rynek francuski, hiszpański oraz rynki skandynawskie. W planach jest również dotarcie do turystów z dalekich krajów: Chin, Indii, Japonii i Indonezji.

Istnieje projekt podzielenia Bułgarii na dziewięć rejonów turystycznych, tak aby każdy z nich zbudował swoją markę turystyczną. Według Angełkowej większe znaczenie niż logo turystyczne kraju ma  identyfikacja produktu, który oferuje Bułgaria.

źródło: dnes.bg

About Paulina Kowalska

KOMENTARZE