Home / Gospodarka / Infrastruktura / W Atenach nie spotkasz „kanara”

W Atenach nie spotkasz „kanara”

Spółki obsługujące ateńskie metro, kolejkę miejską oraz linie tramwajowe donoszą, że zwiększająca się liczba bezrobotnych którzy nie jeżdżą już do pracy oraz plaga pasażerów „na gapę” rujnują ich budżet.

W 2011 roku odnotowały one straty rzędu 55,46 mln euro (razem z podatkami: 123,17 mln). W tym samym okresie do ich „kieszeni” wpłynęło 128,98 mln euro. Danych na rok 2012 nie ma jeszcze, ale wiadomo już, że w ostatnich trzech miesiącach gwałtownie spadł ruch pasażerski w kolejce miejskiej i tramwajach. Jednocześnie bardzo wiele osób nie posiada przy sobie ważnego biletu.

Spółki nie są w stanie kontrolować pasażerów. Do tej pory kontrolę biletów przeprowadzali pracownicy spółek obsługujących stołeczną komunikację miejską przed lub po pracy. W ramach oszczędności przewidzianych przez Memorandum obcięto jednak wszystkie „nadprogramowe” godziny pracowników, a starszych stażem (którzy zazwyczaj kontrolowali pasażerów) odsunięto od obowiązków

 

Tekst: ethnos.gr

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE