Home / Bałkany / Bułgaria / W ciągu dwóch lat gazociąg połączy Bułgarię i Turcję
rurociąg - b92.net

W ciągu dwóch lat gazociąg połączy Bułgarię i Turcję

Połączenie gazowe między Bułgarią a Turcją prawdopodobnie będzie gotowe za 2 lata, poinformowano w piątek po spotkaniu ministra gospodarki i energetyki Dragomira Stoinewa z jego tureckim kolegą na analogicznym stanowisku Tanerem Yildizem.

 Jak dodano, stworzona zostanie wspólna jednostka między Krajową Spółką Elektryczną (НЕК), a firmą zaoferowaną przez stronę turecką, która ułatwi eksport energii elektrycznej bezpośrednio z НЕК.

 Według Stoinewa jest to jeden ze sposobów dzięki któremu poprzez pragmatyczne działania rządu pozytywne efekty finansowe pojawią się już w najbliższej przyszłości. Jeszcze na początku swojej kadencji oświadczył, że będzie działać na rzecz stabilizacji energetyki oraz jej dywersyfikacji, którą jak uważa, będzie połączenie gazowe z Turcją.

 - Z panem Yildizem podjęliśmy decyzję o budowie połączenia w najbliższym czasie, jednak umówiliśmy się też co do konkretnych terminów. Jest to wielki sukces naszej polityki i wzajemnych stosunków. To dowodzi konkretnych działań naszych ludzi w dziedzinie energetyki – oświadczył bułgarski minister zapewniając, że w ciągu dwóch lat połączenie zostanie oddane do użytku.

Źródło: business.actualno.com

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE