Home / Bałkany / Czarnogóra / W co inwestować w Czarnogórze?
mipa-predstavila-aktuelne-investicione-mogucnosti.vijesti.me

W co inwestować w Czarnogórze?

Agencja Czarnogóry ds. promocji inwestycji zagranicznych (MIPA) zaprezentowała aktualne możliwości inwestycyjne w Czarnogórze. Przedstawiciele Agencji uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Izbę Handlową w Mediolanie, gdzie podsumowano efekty dwuletniej współpracy w ramach projektu RISEE (Rete Italia Sud Est Europa).

Według dyrektora Agencji, Miloša Jovanoviia, w Czarnogórze należy zainwestować przede wszystkim w rozbudowę wyciągów i centrów narciarskich, wykorzystując naturalne zalety kraju wynikające z położenia geograficznego. Konieczne są także inwestycje w infrastrukturę. Jovanović twierdzi, że Czarnogóra nie wykorzystuje swojego potencjału w przemyśle drzewnym. Dlatego zaprosił do współpracy inwestorów, zachęcając do wykorzystania możliwości braku ceł i posiadania preferencyjnego statusu, który państwo oferuje w wymianie z niektórymi dużymi rynkami.

Zaleca się także podjęcie współpracy w obrębie państw akwenu Morza Śródziemnego, w celu wykorzystania potencjału regionu i uczynienia go bardziej rozpoznawalnym na światowej mapie handlu.

 

Źródła: vijesti.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE