Home / Bałkany / Czarnogóra / W Czarnogórze przebywa aktualnie 125 000 turystów
jp montenegroairports com

W Czarnogórze przebywa aktualnie 125 000 turystów

Aktualnie w Czarnogórze odpoczywa 125 000 turystów, a frekwencja jest na poziomie z poprzedniego roku. W porównaniu do ubiegłego roku największy wzrost liczby turystów zanotowano w Kotorze, gdzie czas spędza 13% więcej wypoczywających. Tivat zanotował spadek liczby turystów o 9%, a inne gminy zarejestrowały podobną liczbę gości co w 2013 roku.
Sezon turystyczny jest teraz w szczytowym momencie, wykazują informacje wiodących instytucji ds. monitorowania ruchu turystycznego. Na przejściach granicznych zarejestrowano ruch pojazdów o 29% większy niż w tym samym czasie z zeszłym roku. Ruch pojazdów w tunelu Sozina (na trasie z Baru do Podgoricy) zwiększył się o 3%, a ruch pasażerski na lotniskach o 5%. Liczba użytkowników usługi roaming również wzrosła i to o 4% w porównaniu do ubiegłego roku. O tym, że oferta turystyczna północnej i centralnej części Czarnogóry jest coraz atrakcyjniejsza mówią dane dotyczące parków narodowych. W ostatnim tygodniu lipca zanotowano w nich dwa razy większą frekwencję niż w 2013 roku.
Liczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, które mają miejsce w Czarnogórze w ciągu tego lata przyczyniają się do kompleksowości oferty turystycznej kraju. Odbędą się jeszcze między innymi Letni Karnawał i Refresh Festival w Kotorze, Czarnogórski Festiwal Filmowy i koncert Vlado Georgieva w Herceg Novi, Lato Dobrego Smaku w Tivacie, Lato z Gwiazdami w Barze itp. Od 15 lipca do 15 sierpnia organizowane są również imprezy dzienne na dwudziestu plażach, we wszystkich nadmorskich miastach.
Telefoniczna obsługa klientów Czarnogórskiej Organizacji Turystycznej, która jest dostępna 24 godziny na dobę, udziela wszelkich informacji oraz zbiera pochwały i skargi, odnotowała w ostatnim tygodniu lipca łącznie 579 połączeń, z czego 129 dotyczyło niezadowolenia gości.

Źródło: montenegro.travel

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE