Home / Bałkany / BiH / W Sarajewie rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Whisky i mleko”
Luna_Zimic_Mijovic

W Sarajewie rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Whisky i mleko”

„Whisky i mleko”, film o niedoświadczonej studentce aktorstwa, powstaje właśnie w Sarajewie. Główną rolę gra w nim młoda aktorka Luna Zimić Mijović, a reżyserem jest Miroslav Mandić.Film będzie kręcony w Sarajewie od 4 do 10 kwietnia. W produkcji, oprócz Zimić Mijović, grają Amar Čustović, Senad Bašić, Sabrina Sadiković, Hodžić Noack, Mediha Musliović, Faketa Salihbegović Avdagić, Sanela Krsmanović i Šaban Mujkanović. W filmie poruszane są tematy aktualne dla współczesnego bośniackiego społeczeństwa.

„W ciągu ostatnich kilku lat bośniackie portale informacyjne niemal codziennie donosiły o kradzieżach w sklepach, kioskach, często również w bankach. Czasem nie wiadomo, czy były to zaplanowane przestępstwa, potrzeba szybkich pieniędzy czy zwykła arogancja. W większości kradli młodzi ludzie, którzy, bez refleksji o skutkach czy poczucia moralności, swoim agresywnym zachowaniem chcieli chyba zwrócić na siebie uwagę. Młodzież jest pełna nieukierunkowanej energii. W co wierzyć, czego pragnąć, w czym pokładać nadzieję? Główna bohaterka filmu chce być aktorką. Ta ambicja wyznacza jej pole działania i podświadomie – staje się powodem jej anarchistycznego zachowania. Dziewczyna wierzy w bezwzględną wolność. Jej cichym przeciwieństwem jest chłopak, który swoim postępowaniem zdaje się definiować tradycyjne postulaty dobra. Miłość do Liny relatywizuje jednak normy, w które wierzy młody człowiek. Dla niej jest gotów zrobić wszystko” – czytamy w opisie filmu przygotowanym przez Adnana Pavlovicia z Centrum Sztuki Współczesnej w Sarajewie.

Powstawanie filmu finansowo wspierają Fundacja Kinematografii BiH i bank Hypo-Alpe-Adria, który na czas zdjęć do filmu umożliwił ekipie korzystanie ze swojego biura.

Żródło: radiosarajevo.ba

About Patrycja Pokora

Absolwentka warszawskiej polonistyki, doktorantka w Instytucie Slawistyki UW. Interesuje ją literatura dla dzieci, kultura popularna i meteorologia.
KOMENTARZE