Home / Gospodarka / Infrastruktura / W sprawie rozwoju metra Chińczycy proszą o radę Greków

W sprawie rozwoju metra Chińczycy proszą o radę Greków

Chińscy urzędnicy i firmy zajmujące się budową metra zwróciły się o pomoc do Greków w sprawie rozwoju własnych linii. Kilka dni przed świętami greckiej Wielkiej Nocy, osoby odpowiedzialne za budowę stacji metra w Chidao, w Chinach, odwiedziły Grecję w celu zbadania możliwość współpracy z państwową firmą Metro  Attico.

Pracownicy greckiej firmy posiadają bogatą wiedzę i doświadczenie. Projektując greckie metro musieli uwzględnić takie problemy jak: trzęsienia ziemi, znaleziska archeologiczne wzdłuż tuneli, a także zwrócić uwagę na budynki i ludzi żyjących nad nim.

W środę, 18 kwietnia, kolejna grupa chińskich technicznych specjalistów z Guangdong w Chinach, spotkała się z urzędnikami greckiego Ministerstwa Infrastruktury i Transportu, i poprosiła o informacje dotyczące budowy podziemnych połączeń w Grecji.

Chińczycy są zainteresowani funkcjonowaniem metra w Atenach i Salonikach, ponieważ podłoże Chidao jest podobne do tego z Aten. Grecki rząd pozwolił firmie Attico Metro dzielić się swoją wiedzą technologiczną z Chińczykami.

Prezes firmy, Christos Tsitouras, ogłosił, że rozważa możliwość zagranicznych wyjazdów. Również Cypr poprosił o pomoc w budowie nowych linii. Przyszłą współpracę rozważa także Kuwejt, Abu Dhabi i Katar

 

Tekst: greekreporter. com

 

 

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE