Home / Gospodarka / Inwestycje / Wal-Mart zainteresowany tureckim Migrosem

Wal-Mart zainteresowany tureckim Migrosem

Największa na świecie pod względem dochodów amerykańska grupa detaliczna Wal-Mart jest zainteresowana ekspansją na rynku tureckim. Zamierza nabyć 80% udziałów sieci supermarketów Migros i prowadzi rozmowy z BC Partners – prywatną grupą udziałowców z siedzibą w Londynie.

Transakcja miałaby opiewać na kwotę 4 mld USD, łącznie z długiem Migrosa. Wal-Mart spotkał się w ostatnich dniach z menedżerami w Turcji, ale nie złożył konkretnej oferty. Najprawdopodobniej przedstawi ją w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W czerwcu 2007 r. turecki Koç Holding sprzedał 50,8% akcji sieci Migros spółce Moonlight Capital, kontrolowanej przez brytyjską firmę BC Partners. Zwiększyła ona ostatnio swoje udziały do 80,5%. Sieć Migros posiada 840 sklepów, z czego 795 znajduje się w Turcji, 24 w Kazachstanie i 5 w Macedonii.

Źródło: ekonomi.haberturk.com, radikal.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE