Home / Bałkany / Czarnogóra / Ważny projekt Azmont Investments w Czarnogórze
budownictwo

Ważny projekt Azmont Investments w Czarnogórze

Projekt budowy pierwszego resortu One&Only w Kumborze, który ma powstać przy udziale 3000 osób, ma ogromne znaczenie dla Herceg Novi, jak i całej Czarnogóry, oceniono na spotkaniu przedstawicieli partii SNP (Socijalistička narodna partija) i Azmont Investments.
Lider SNP, Srđan Milić, na spotkaniu z dyrektorem wykonawczym firmy, która realizuje projekt, Jamesem Wilsonem, ogłosił, że istotne jest, iż po otwarciu luksusowego kompleksu, zatrudnienie znajdzie ponad tysiąc osób.
Uczestnicy, w trakcie spotkania, w którym wziął udział burmistrz Herceg Novi, Dejan Mandić, odwiedzili miejsce dawnych koszar w Kumborze. Trwa tam  rozbiórka budynków, zabezpieczanie odpadów, badanie gruntów i czyszczenie dna morza.
Projekt przewiduje budowę pierwszego w Europie hotelu One&Only, przystani z 250 miejscami do cumowania (ze szczególnym uwzględnieniem mega jachtów), około 70 sklepów, restauracji, klubów i akademii tenisa.
Udogodnieniem będzie, jak zaznaczono, całoroczny dostęp i możliwość korzystania przez obywateli z 65% kompleksu.
Mandić powiedział, że w Herceg Novi widać duże zaangażowanie w realizację projektu oraz podkreślił, że duży optymizm mieszkańców w tym czasie wynagradza wysiłek firmy Azmont.
Przedstawiciel SNP wyraził zadowolenie, że pieniądze ze sprzedaży materiału z byłych obiektów wojskowych są przekazywane na cele charytatywne. Środki, zgodnie z planem, dostaną organizacje pozarządowe: Dnevni centar i Sunčev zrak, dla dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz Nova šansa, dla osób niepełnosprawnych. Część pieniędzy otrzyma również szkoła podstawowa Ilija Kišić.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE