Home / Polityka / Bezpieczeństwo / Wczoraj w nocy w Atenach zaatakowano Albańczyka i dwóch Polaków

Wczoraj w nocy w Atenach zaatakowano Albańczyka i dwóch Polaków

Troje imigrantów otrzymało ciosy nożem w nocy z czwartku na piątek, około godziny 00:30; były to trzy odrębne ataki.

Wszystkie trzy osoby leczone są w szpitalu Ewangelismos, stan jednej z nich jest ciężki. 40-letni Albańczyk został napadnięty w okolicy Neos Kosmos (skrzyżowanie dróg Krinagorou i Dimoktanos), Polacy zaś o 20 minut później i nieco dalej (skrzyżowanie Kallirois i Vouliagmenis), ale w tej samej dzielnicy.

Świadkowie donieśli policji, która bada sprawę, że napastnicy mieli na sobie hełmy. Była to prawdopodobnie ta sama grupa, która zdążyła zbiec.

W tym tygodniu napadnięto również dwóch imigrantów na linii kolejki elektrycznej Kifissia-Pireus [jest to linia, w której można zobaczyć bardzo wielu spośród nich, pochodzących z Albanii, krajów Afryki, Pakistanu etc., ponieważ mieszkają w dzielnicach, przez które przejeżdża pociąg – przyp.red.] – obydwa przypadki powiązano z neonazistami powiązanymi ze Złotym Świtem (Chrysi Awgi).

Sprawa nocnych ataków nie jest jeszcze wyjaśniona, śledztwo jest w toku
Tekst: tovima.gr, ekathimerini.com

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE