Home / Gospodarka / Inwestycje / Serbia: Więcej zagranicznych inwestycji w 2014
Vucic - blic.rs

Serbia: Więcej zagranicznych inwestycji w 2014

W 2014 roku w Serbii ma być dwa lub nawet trzy razy więcej zagranicznych inwestycji, obiecał wiceszef rządu, Aleksandar Vučić.

Wicepremier i lider Serbskiej Partii Postępowej (SNS – Srpska napredna stranka) ogłosił, że partia szykuje plan działania dotyczący zwiększenia aktywności zagranicznych inwestorów w Serbii. Pod tym względem rok 2014 ma być lepszy w porównaniu do mijającego dwu- lub trzykrotnie. Vučić ujawnił, że kluczowymi partnerami Serbii mają być państwa Unii Europejskiej, Chiny, Rosja i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

W partyjnym periodyku „Informator” napisał, że niezbędny jest konkretny plan, by ludzie wiedzieli, że nie chodzi o czcze obietnice wyborcze, a poważne zamiary. Według wicepremiera partia sprawiła, że Serbia ruszyła dynamicznie do przodu i chce on ten trend kontynuować. – Jestem przekonany, że będziemy mogli zmienić liczne przepisy, dzięki którym jeszcze skuteczniej przyciągniemy zagranicznych inwestorów – powiedział. Podziękował także swoim współpracownikom za cierpliwość, pracę, wytrwałość oraz świadomość odpowiedzialności, która spoczywa na rządzących. Przypomniał, że rok 2013 był lepszy niż 2012, i wyraził nadzieję, że kolejny będzie jeszcze bardziej udany.

Vučić ma nadzieję, że dzięki wzmożonym inwestycjom z zagranicy Serbia zbliży się do państw Unii.

Źródła: serbiancafe.com, seebiz.eu

About Kamila Sadowska-Lasyk

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie Śląskim, stypendystka programu wymiany studenckiej w Nowym Sadzie, od 2013 roku redaktorka portalu balkanistyka.org. Zainteresowanie Bałkanami skłoniło ją do podjęcia studiów slawistycznych a następnie przerodziło się w miłość do tego regionu. Poza Bałkanami interesuje ją przekład literacki, lubi też bieganie i fitness oraz dobrą literaturę. Aktualnie mieszka w Czarnogórze.
KOMENTARZE