Home / Bałkany / Wielkanocny Dubrownik przyciąga turystów
View_old_city_of_Dubrovnik-5

Wielkanocny Dubrownik przyciąga turystów

Według informacji przekazanych przez chorwackie media, około sześciu tysięcy turystów odwiedzi w czasie świąt wielkanocnych Dubrownik – jedno z najpopularniejszych miejsc na turystycznej mapie chorwackiego wybrzeża.

Oprócz Chorwatów, którzy zdecydują się spędzić tegoroczną Wielkanoc w Dubrowniku, miasto odwiedzą prawdopodobnie Amerykanie, Hiszpanie, Koreańczycy oraz Brytyjczycy. Do odwiedzin zachęcają nie tylko liczne atrakcje przewidziane na świąteczny czas, ale przede wszystkim dogodne połączenia lotnicze – w nadchodzący weekend będą realizowane sezonowe loty pomiędzy Dubrownikiem a najważniejszymi lotniskami europejskimi. Na chorwackie wybrzeże będzie można dostać się samolotem na przykład z Madrytu, Barcelony, Wiednia, Helsinek czy Dublina.

Dubrownik intensywnie przygotowuje się na wizytę turystów. Jedną z najciekawszych – i zapewne najsmaczniejszych – propozycji zaserwują gościom lokalne restauracje; według portalu dubrovniknet.hr kucharze już opracowują specjalne, wielkanocne potrawy w ramach wydarzenia Uskrsni objed u Dubrovniku. W ponad dziesięciu lokalach przez trzy dni (26 marca – 28 marca 2016r.) fani chorwackiej kuchni będą mogli skosztować takich smakołyków, jak na przykład wiosenne sałatki z krewetkami, filety z dorady w sezamie i warzywami gotowanymi na parze czy ciasto z marchwi i czekolady. Turystom umilą również pobyt wielkanocne koncerty i warsztaty artystyczne.

Tegoroczna Wielkanoc w Chorwacji nie jest wyjątkowa, jeśli chodzi o turystyczne wyprawy. Zgodnie ze statystykami prezentowanymi przez chorwackie Ministerstwo Turystyki, państwo to co roku jest chętnie odwiedzane w okresie wielkanocnym: przykładowo, w 2015 roku Opatiję (Istria) odwiedziło 4800 osób, natomiast pięć lat temu w całej żupani dubrownicko-neretwiańskiej Wielkanoc spędziło prawie 12 tysięcy turystów z całej Europy.

 

Dubrovniknet.hr; tzdubrovnik.hr, mint.hr

Fotografia: wikimedia.org

About Karolina Biegańska

Studentka magisterskich Studiów Wschodnich ze specjalizacją bałkańską w Studium Europy Wschodniej oraz Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej na Uniwersytecie Warszawskim. Wielbicielka podróżowania, kawy i filmów Miroslava Momčilovicia.
KOMENTARZE