Home / Bałkany / Czarnogóra / Wielkie żeglarskie święto w przyszłym roku w Czarnogórze
porto.montenegro.portalanalitika.me

Wielkie żeglarskie święto w przyszłym roku w Czarnogórze

Prestiżowe międzynarodowe regaty, EST 105, które odbędą się od 28 do 30 kwietnia 2016 roku, w swojej dziesiątej edycji zakończą się w Porto Montenegro, oficjalnie potwierdzono podpisując 30 października br., umowę o współpracy między organizatorami wyścigu i przedstawicielami Porto Montenegro.
EST 105 już od kilku lat łączy zachodnie i wschodnie wybrzeże Adriatyki, ale do tej pory wyścigi odbywały się na trasach Bari-Dubrownik i Bari-Herceg Novi.
Jak poinformowano, sekretarz generalny Uniwersyteckiego Centrum Sportu w Bari, Pasquale Triggiani, podczas podpisywania umowy powiedział, że malowniczy krajobraz Zatoki Kotorskiej, która jest pod opieką UNESCO, ze swoją zróżnicowaną i ciekawą linią brzegową i szczytami górskimi w tle, jest idealny dla wszystkich żeglarzy, a Porto Montenegro jest jednym z najbardziej atrakcyjnych portów w Europie. Dodał, że te regaty to idealny sposób na rozpoczęcie sezonu 2016, ponieważ do Czarnogóry może przybyć nawet 400 żeglarzy, którzy kilka dni zatrzymają się w Tivacie i będą chcieli poznać wszystkie atrakcje zatoki.
– Z przyjemnością potwierdzam, że Porto Montenegro Yacht Club będzie pełnić rolę dobrego gospodarza zawodów. EST 105 to prestiżowe wydarzenie, cenione przez wszystkich, którzy zawodowo zajmują się żeglarstwem. Chcemy stworzyć strategiczną sieć z popularnymi i wysoko rozwiniętymi klubami żeglarskimi, dlatego będziemy promować nasz port, obiekty, jakość usług w Porto Montenegro, a także w Tivacie i Zatoce Kotorskiej, powiedział kierownik ds. rozwoju biznesu w Porto Montenegro, Billy Canellas.
Regaty rozpoczną się w Bari, a zakończą w Porto Montenegro w Tivacie.

źródło: cdm.me, vijesti.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE