Home / Społeczeństwo / Wirus Ebola w Turcji?
Ebola - turkiyegazetesi.com.tr

Wirus Ebola w Turcji?

We wtorek rano z lotniska Atatürka w Stambule przewieziono do szpitala kobietę z podejrzeniem wirusa Ebola  – informują tureckie media. Kobieta leciała z trzyletnim synkiem z Lagos w Nigerii na pokładzie samolotu Tureckich Linii Lotnicznych Turkish Airlines. Pasażerka zgłosiła obsłudze alarmujące objawy, przypominające zarażeniem wirusa: gorączkę i wymioty.

Kobietę natychmiast przewieziono do szpitala. Razem z synkiem została objęta kwarantanną. Trwają badania, które mają potwierdzić lub wykluczyć jej chorobę. Kobieta zadeklarowała, że może być w ciąży.

Pracownicy obsługi naziemnej lotniska zachowali wszelkie środki ostrożności: odzież ochronną i maski. Samolot został poddany czyszczeniu i dezynfekcji. Około godz. 17:00 kontynuował podróż do Barcelony.

Wyniki badań pasażerki zostaną podane do publicznej wiadomości. Do tej pory w Europie tylko jedna osoba zmarła na wirusa Ebola: był to hiszpański misjonarz, który zaraził się wirusem w Liberii. W Afryce wirus do tej pory zabił ponad tysiąc osób, a Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed zagrożeniem na skalę międzynarodową.

Źródło: hurriyet.com.trhaberturk.com

Opracowała: Małgorzata Rabenda

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr, studentka wrocławskiego wydziału SWPS.  Obecnie mieszka w Turcji, w Centralnej Anatolii. Zajmuje się marketingiem i projektowaniem komunikacji wizualnej. Prowadzi bloga o Turcji, stylu życia i podróżach rodzynkisultanskie.blog.pl

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE