Home / Gospodarka / Energetyka / Kosowo: Wizyta ministra rozwoju ekonomicznego w Brukseli

Kosowo: Wizyta ministra rozwoju ekonomicznego w Brukseli

 

 

 

 

 

 

W czwartek w Brukseli odbyło się spotkanie ministra rozwoju ekonomicznego Besima Beqaja z komisarzem ds. energii Güntherem Oettingerem. Komisarz wyraził zadowolenie z zaangażowania Kosowa w projektach energetycznych, a także zapewnił o swoim poparciu w procesie integracji z Unią Europejską.

Beqaj poinformował komisarza o rozwoju sektora energetycznego, pracach w zakresie dostosowywania się do standardów europejskich oraz o zaangażowaniu rządu Kosowa i Ministerstwa Rozwoju Ekonomicznego w projekt budowy elektrowni „Nowe Kosowo”, prywatyzację KEDS (Kosovo Electricity Distribution and Supply) i w promowanie projektu pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

W czasie dwudniowej wizyty, minister spotkał się także dyrektorem do międzynarodowych spraw gospodarczych i finansowych Peterem Bekxem oraz z dyrektorem generalnym ds. rozszerzenia Stefano Sanino, z którym rozmawiał o kwestiach integracji gospodarczej, reformach strukturalnych, umowie o wolnym handlu, liberalizacji przepisów wizowych.

Źródło: kosovapress.com, koha.net, ekonomia-ks.com

About Sylwia Zapalska

KOMENTARZE