Home / Bałkany / BiH / Wizzair rozważa wejście na bośniacki rynek lotniczy

Wizzair rozważa wejście na bośniacki rynek lotniczy

W mostarskim Urzędzie Miasta doszło do spotkania, podczas którego rozważano możliwość wejścia linii lotniczych Wizzair na bośniacki rynek. Uczestniczyli w nim burmistrz Mostaru Ljubo Bešlić, federalny minister transportu i komunikacji Enver Bijedić, premier kantonu Hercegowina-Neretwa Denis Lasić, dyrektor Organizacji Turystycznej Kantonu Hercegowina-Neretwa Andrija Krešić oraz przedstawiciel kantonalnego Ministerstwa Transportu i Komunikacji, Ivica Raspudić.

Spotkanie zostało zorganizowane w celu odpowiedniego przygotowania do nadchodzącej rozmowy z przedstawicielami tanich linii lotniczych Wizzair, które poważnie rozważają wejście na rynek BiH poprzez wprowadzenie dwóch lotów tygodniowo do kilku europejskich miast. Obiektem zainteresowania Wizzair’a jest lotnisko w Mostarze, które uzyskuje bardzo dobre rezultaty. Uczestnicy spotkania zgodzili się, że projekt ten należy wesprzeć i „na nowo udostępnić mostarskie lotnisko Europie” – jest to ważne nie tylko dla samego miasta, ale i sąsiednich kantonów.

Rozmowy z przedstawicielami Wizzair’a zaplanowano na połowę listopada – nim do nich dojdzie, kwestia ta zostanie przedyskutowana z reprezentantami ministerstw turystyki na poziomie kantonalnym i federalnym.

Źródło: sutra.ba

About Zuzanna Głowacka

Absolwentka gdańskiej slawistyki, wciąż próbuje się zmusić do zakończenia magisterskiej przygody z europeistyką. Zajmuje się tłumaczeniami i współczesną literaturą bośniacką. Aktualnie mieszka i studiuje w Sarajewie.
KOMENTARZE